אין לימודי תעודה להסמכת הורים ויחד עם זאת, הורות הינה אחד המקצועות המורכבים והמאתגרים ביותר הקיימים. הורים רבים שואלים את עצמם; האם אנחנו פועלים נכון?
האם ילדינו מקבלים את החינוך המיטבי? חלקינו חשים חוסר אונים מול התנהגות ילדינו, מול חוסר ההצלחה שלנו לגרום להם להישמע לנו, להניע אותם לשנות את התנהגותם ולהתנהג בהתאם לערכים בהם אנחנו מאמינים.

אמנם הדאגה לשלומם, רווחתם וחינוכם של ילדינו איננה משימה פשוטה אבל קצת ידע  יכול להפוך את ההורות לחוויה מרתקת מאתגרת והכי חשוב תורמת מאפשרת ומעצימה עבור ילדכם .

אנו בעידן ההורות שמחים ללוות הורים שמבקשים להתייעץ לגבי אופן ההתמודדות עם קשיים ושאלות הנוגעות לקשיים בגידול הילדים.
לצורך הליווי פיתחנו טכניקה ייחודית המשלבת ייעוץ והדרכה בטלפון בליווי צילום וידאו.
באמצעות התהליך אנו מסייעים לכם להיערך מול אתגרים חינוכיים, ומייעצים לכם לגבי הדרך להנחיל ערכים חשובים. תהליך הליווי יסייע לכם להתמודד עם קשיים ובעיות שונות (חברתיות, רגשיות ואחרות) בהן אתם נתקלים ילדכם, או אתם במסגרת גידול הילדים.

איך מתנהל תהליך הייעוץ באמצעות וידאו:

 1. התהליך מתחיל בשיחה טלפונית. בשיחה תקבלו רקע על התהליך ומשמעותו מאחת מיועצות רשת עידן ההורות שתלווה אתכם לאורך כל הדרך.
 2. בהמשך תקבלו למייל שאלון מיוחד שפיתחנו בעידן ההורות. באמצעות השאלון היועצת מקבלת רקע ומושג ראשוני עליכם, על ילדיכם, התקשורת, על סגנון ההורות בביתכם ועל קשיים שונים במידה וקיימים.
 3. בהמשך לאור השאלון אנחנו מקיימים פגישה: פרונטלית או טלפונית, בהתאם לרצונכם. פגישה פרונטלית היא תמיד נעימה יותר, אך אינה משפיעה על הצלחת התהליך. בפגישה אנו בונים תוכנית עבודה ונוגעים בצרכים בקווים כלליים.
 4. לאחר הפגישה אנו מתקינים את מערכת הצילום בביתכם. הליווי עצמו מתבצע בצורה יומיומית, במייל ובטלפון. היועצת זמינה לכל קושי ולכל בעיה העולים מהתקשורת היומיומית. מעבר לכך, אתם מחוייבים לכתוב ליועצת כל יום באיזה שעות עליה לצפות במתרחש בביתכם. היועצת צופה ומגיבה במייל ובטלפון. כך ניתן לתת לכם הנחיות מדוייקות כיצד לומר אחרת או להתנהג אחרת, כדי לקבל תגובה שונה.
 5. הליווי נמשך כשלושה שבועות. סוד ההצלחה הוא האינטנסיביות היומיומית, להכות בברזל בעודו חם, לצפות בכל סיטואציה ולתת הנחיות מדוייקות וגם…הישירות, הדרישות לעשייה וחוסר פשרות להצלחת התהליך. העבודה היא קשה אבל שווה כל רגע.

מהם היתרונות של תהליך זה:

 • חיסכון בזמן והשקעה בדוחות

שיטת התיעוד והמעקב המצולם מקלה על ההורה, חוסכת ממנו זמן יקר של פירוט וכתיבת דוחו"ת מפורטים וארוכים ומונעת את הצורך של מתן הסברים מתמשכים. המצלמה הנמצאת באופן קבוע בבית, מתעדת את המפגשים בין ההורה לילד הדורשים את הנחיית היועצת.

 • רואים את התמונה כולה – כמובן שדיווח של ההורים על סיטואציה מעולם לא מביא את כל הפרטים. בצפייה מן הצד ניתן להתמקד מנקודת מבט מקצועית אובייקטיבית, תוך איסוף כלל הפרטים, הכוללים כאלו שנראו שוליים או לא רלוונטיים אך מנקודת מבט מקצועית הינם בעלי משמעות כבדה.
 • אובייקטיביות מוחלטת – לעתים, התחושות שחווים האב והאם מההתנהלות בביתם, הן תחושות שונות. גם הפירוש לסיטואציה כזו או אחרת, שחוו עם הילדים יכול להיות אחר. כמובן ששניהם דוברי אמת, אך ניתוח הדברים נעשה מעיני המתבונן, שהרי- אין אמת אחת. בשל כך, מאוד חשוב לנו לתעד את הסיטואציות השונות בביתכם ולנתח אותן, על פי מה  שראינו וללא הפרשנות הנלווית של ההורים לאותו אירוע.
 • היכולת לצפות בעצמינו להבין את מקור הבעייה ולהשתפר - המעקב המתועד עוזר לנו ללמוד מהמצבים שקרו ולנתח כיצד נוכל לפעול שוב בדרך אחרת. צפייה בעצמנו לעיתים יוצרת הפתעה מאחר ובהתנהלותינו היום יומית אנו מתייחסים להתנהגויות הן של עצמנו והן של הסביבה כמובנות מאליהן. הצפייה יוצרת מעין בחינה מחודשת, ניתוח ואף סקרנות, כך שבמקרים רבים נשמע את משפט הפליאה: "מה ? זה אני ?"
  כאשר אנו צופים בעצמנו מתנהלים בצורה לקויה, נדע טוב יותר היכן הם טעויותינו ומה נרצה לשפר. ליכולת שלנו לצפות בעצמינו יש ערך מוסף ומשמעותי. כך נהיה מודעים טוב יותר לכשלים ונוכל להבין מדוע בן זוגנו אינו מרוצה מהתנהלותנו מולו או מול הילדים.
  ההנחיה, תוך דגש על הורות המתבססת על האינטליגנציה הרגשית, שואפת ללמד דרכי תקשורת חדשות בדרך לאווירה נעימה יותר בתוך המשפחה. לעתים, היועצת מתחקרת את ההורים כי ברור שמשהו לא מתבצע נכון. לעתים קשה להצביע על מה. הצילום פותר בעיה זו.קבלת הנחיות באופן יומיומי כיצד לבצע את הדברים אחרת, קבלת פידבקים או ביקורת, גורמים לשינויים משמעותיים בצורה המהירה ביותר והטובה ביותר.
 • המצלמה כמאיץ של התהליך – עצם הידיעה שאני מצולם גורמת לי להתאמץ יותר ולהוכיח שאני אכן משתדל ליישם את ההנחיות ולכך יש ערך רב! לדוגמא, אמא שרגילה להרדם עם התינוק על הידיים, תהיה ערנית יותר למצב זה.
 • המצלמה מעורבת אך אינה מתערבת – היתרון של צילום מרחוק הוא רב, כיוון שאינו מפריע לתהליך ואינו גורם לשינוי בהתנהגות ההורה או בהתנהגות התינוק/ הילד בשל  קיומה של דמות פיזית נוספת ואינה מוכרת בבית. דמות זרה בבית תקשה על הילד .
 • מסתגלים ושוכחים – הצילום עשוי להוות איום לנצפה או תחושה של אי נוחות. מנסיון העבר לאחר מספר שעות מתרגלים ושוכחים. אנחנו מצדנו מבטיחים כמובן סודיות מוחלטת, ובנוסף  קיימת האופציה לעצירת הצילום כאשר אתם חפצים. לא לדאוג, מהר מאוד הופכת המצלמה לחלק אינטגראלי וחיוני של המצולם והוא מקבלו בשלוות נפש.
 • תוצאות מהירות – בחינת סיטואציה מנקודת מבט מצולמת אובייקטיבית ומקצוענית תוך ניתוח כלל הפרטים, תביא לתוצאות מהירות בהרבה מדיווח, מאחר ולצופה המקצועי לא נדרשת בניית פאזל על מנת לראות את כל התמונה, אלא התמונה מופיעה בפניו והוא הוא מפרקה לחתיכות. תמונה אחת שווה אלף מילים (או מיילים)!
 • הסיבה לתוצאה -
 • ניתן לבצע הדרכת הורים ע"י שיחה וייעוץ בלבד. אך זכרו כי ליווי פעיל יומיומי גורם לנו להיות מגוייסים לתהליך ויוצר בנו את הצורך להשתדל למקסם מאמצים כדי להביא לשינוי המיוחל.

אתם מוזמנים להצטרף ללקוחות המרוצים ולעבור תהליך של ייעוץ בשילוב וידאו. תהליך השונה מסוגו מכל תהליך הנחיית הורים הקיים בארץ, הוא חוויה שסופה הצלחה!

לפרטים והרשמה:
072-371-99-90