האם יועצת שינה מטפלת בהפרעות פיזיולוגיות?

איננו מטפלים בהפרעת שינה פיזיולוגיות כי אם בבעיות התנהגותיות. לא מעט פעמים מצאנו שייעוץ וליווי התנהגותי שלא נגע כלל בנושא השינה, הביא לפתרון בעיית השינה.
הסיבה: התנהלות ההורים היתה לא תקינה: לא היתה הצבת גבולות, לא נבנה סדר יום והילד הוא זה שניהל את הבית. ברגע שטיפלנו בעניינים אילו, היו להורים את הכלים לפתור לבדם את קשיי השינה.    

האם יועצת שינה היא פסיכולוגית?

יועצת שינה יכולה להיות יועצת ומנחת הורים, ובתהליך ייעוץ שינה להתמקד בהתנהלות ההורית סביב נושא ההרדמה וההתעוררויות הליליות.
כמובן- שבתוספת הדגש על חיי היומיום והשגרה, אשר בוודאי משפיעים על השינה.

האם ייעוץ שינה פוגע בהנקה?

אנו בעידן ההורות מקפידים על שבירת הסטיגמה שייעוץ שינה פוגע בהנקה. נהפוך הוא: עידן ההורות מעודדת הנקה וחלק ניכר מיועציה מגיע מעולם הדולות, ייעוץ להנקה או ייעוץ להורים.

האם אסור להרגיל תינוק למגע והרמה על הידיים?

גם את מיתוס ה"סבתות", שאסור להרגיל תינוק למגע או לידיים אנו שוברים, מגע מאוד טוב,  יעיל ונכון להתקשרות בין הורה לילד ולבניית אמון. עם זאת, כל זה אמור להיות מופרד מעולם השינה.ועל כך הדגש.
מגע, הרמה, קרבה, נשיאה במנשא, משחק משותף- כל אלה חיוניים ובריאים להתפתחות התינוק אך ברגע שנספק לתינוק את צרכיו במהלך היום, לא נצטרך להשלים את החסך במהלך הלילה.                                             

 האם מדובר בשיטת ה"חמש דקות"?

בעידן ההורות אנו מתנגדים לשיטת ה 5 דקות ורואים בה דרך הפוגעת באמון בין הורה לילד. אי הענות לצרכי התינוק בצורה זו היא חדה וסותרת את כל תורת האינטליגנציה הרגשית, שעליה אנו מתבססים.

השינוי צריך להיעשות ברגישות ובהדרגתיות. אם אני מונעת מתינוק להרדם בדרך בה הורגל, אני מקלה עליו עם המון מגע ומאפשרת לו הקלות אחרות. החוכמה היא לא להתקבע באף שלב, אחרת ניצור הרגלים רעים אחרים. כל התקדמות נעשית בהתאם ליכולת ההורית ולצורכי הילד.

הפתרונות בעידן ההורות אינם מקובעים, אלא יצירתיים ויש תמיד יותר מפתרון אחד לכל משפחה.

 אם התהליך קשה לי מבחינה רגשית?

ייעוץ שינה כולל תמיכה רגשית בהורים, עבודה על שיתוף בין בני הזוג ומתן הכוונה וידע מקצועיים באופן יומיומי. אנו נמצאים שם כדי להכיל, להבין, לתמוך ולעודד, עד להשגת המטרה.

האם קיים ייעוץ שינה לפעוטות וילדים?

בעבור פעוטות וילדים הדגש שלנו הוא בשיפור הסמכות ההורית ובהצבת גבולות במהלך היומיום תוך שיפור התקשורת בבית.

כאשר אנו עובדים עם ילד תוך אינטליגנציה רגשית, אנו יכולים להגיע אליו ביתר קלות ולהגיע לתוצאות מתוך הבנה של הילד את המצב. למשל: אנחנו נספר לילד סיפור שנמצא על דני שכ"כ רצה שאמא תישן איתו כמו תמיד, אבל אמא אינה יכולה עכשיו כי לדני נולד אח קטן ואמא מניקה אותו ומשכיבה אותו לישון.

בעידן ההורות שמים דגש על הפן הרגשי, מגיעים לעולמו של הילד בדרך עקיפה ומקבלים את הפתרונות מהילד. לאחר שעובדים על נושא הקנה(שגורם לילדים רבים "להפסיק" לישון) ןעובדים על הקרבה ההורית והקדשת תשומת לב רבה ומגע ביום ולא בלילה, יכולים להגיע לתוצאה המבוקשת.

עקביות של ההורים, מוכנות רגשית לתהליך ונחישות לסיומו בהצלחה הם  הכוח האמיתי להצלחת תהליך.