ייעוץ שינה לגיל הרך הוא תהליך המחייב שיתוף פעולה מלא של ההורים. שיטת התיעוד והמעקב המצולם מקלה על ההורה, חוסכת מהם זמן יקר של פירוט וכתיבת דוחו"ת מפורטים וארוכים ומונעת את הצורך של מתן הסברים מתמשכים.
המצלמה הנמצאת באופן קבוע בחדר השינה של הילד מתעדת את טקס השינה, ההרדמה וההתעוררויות הליליות, בהן צופה אחת מיועצות עידן ההורות.

 

כמובן שדיווח של ההורים על סיטואציה מעולם לא מביא את כל הפרטים. הצפייה מן הצד מאפשרת אובייקטיביות, תוך איסוף כלל הפרטים, הכוללים כאלו שנראו שוליים או לא רלוונטיים אך מנקודת מבט מקצועית הינם בעלי משמעות כבדה.
לעתים, התחושות שחווים האב והאם מההתנהלות בביתם, הן תחושות שונות. גם הפירוש לסיטואציה כזו או אחרת, שחוו עם הילדים יכול להיות אחר.
כמובן ששניהם דוברי אמת, אך ניתוח הדברים נעשה מעיני המתבונן, שהרי- אין אמת אחת.
בשל כך, מאד חשוב לנו לתעד את הסיטואציות השונות בביתכם ולנתח אותם, על פי מה שהיועצת ראתה וללא הפרשנות הנלווית של ההורים לאותו אירוע.
המעקב המתועד עוזר לנו ללמוד מהמצבים שקרו ולנתח כיצד נוכל לפעול שוב בדרך אחרת.
צפייה בעצמנו לעיתים יוצרת הפתעה מאחר ובהתנהלותינו היום יומית אנו מתייחסים להתנהגויות הן של עצמנו והן של הסביבה כמובנות מאליהן. הצפייה יוצרת מעין בחינה מחודשת, ניתוח ואף סקרנות, כך שבמקרים רבים נשמע את משפט הפליאה: "מה ? זה אני ?"
כאשר אנו צופים בעצמנו מתנהלים בצורה לקויה, נדע טוב יותר היכן הם טעויותינו ומה נרצה לשפר.
ליכולת שלנו לצפות בעצמינו יש ערך מוסף ומשמעותי. כך נהיה מודעים טוב יותר לכשלים ונוכל להבין מדוע בן זוגנו אינו מרוצה מהתנהלותנו מולו או מול הילדים.
עצם הידיעה שאני מצולם גורמת לי להתאמץ יותר ולהוכיח שאני אכן משתדל ליישם את ההנחיות ולכך יש ערך רב!
לדוגמא, אמא שרגילה להרדם עם התינוק על הידיים, תהיה ערנית יותר למצב זה.
היתרון של צילום מרחוק הוא רב, כיוון שאינו מפריע לתהליך ואינו גורם לשינוי בהתנהגות ההורה או בהתנהגות התינוק/ הילד בשל  קיומה של דמות פיזית נוספת ואינה מוכרת בבית. דמות זרה בבית תקשה על הילד להרדם.
צילום בד"כ מהווה איום לנצפה או תחושה של אי נוחות, אך כאשר מדובר בצילום יזום ורצוני תוך שאיפה לשיפור ברמת החיים התחושה היא אחרת.
בנוסף, קיימת האופציה לעצירת הצילום כאשר אתם חפצים. כך, המצלמה הופכת לחלק אינטגראלי וחיוני של המצולם והוא מקבלו בשלוות נפש.
בחינת סיטואציה מנקודת מבט מצולמת אובייקטיבית ומקצוענית תוך ניתוח כלל הפרטים, תביא לתוצאות מהירות בהרבה מדיווח, מאחר ולצופה המקצועי לא נדרשת בניית פאזל על מנת לראות את כל התמונה, אלא התמונה מופיעה בפניו והוא הוא מפרקה לפאזל.
תמונה אחת שווה אלף מילים (או מיילים)!
ההנחיה, תוך דגש על הורות ברוח האינטליגנציה הרגשית, שואפת ללמד דרכי תקשורת חדשות לאווירה נעימה יותר בתוך המשפחה.
לעתים, היועצת מתחקרת את ההורים כי ברור שמשהו לא מתבצע נכון. לעתים קשה להצביע על מה. הצילום פותר בעיה זו.
קבלת הנחיות באופן יומיומי כיצד לבצע את הדברים אחרת, קבלת פידבקים או ביקורת, גורמים לשינויים משמעותיים בצורה המהירה ביותר והטובה ביותר.

הדרכת הורים ע"י שיחה וייעוץ חשובים, אך ליווי פעיל יומיומי גורם לנו להיות מגוייסים לתהליך ויוצר בנו את הצורך להשתדל למקסם מאמצים כדי להביא לשינוי המיוחל.
כמובן שלצפות יחד בשינויים שהתרחשו עקב התהליך הוא תענוג אמיתי!

למעוניינים להצטרף לקורס ייעוץ שינה

לקריאה על בעיות שינה נפוצות

לקבלת פרטים צרו קשר:

072-371-99-90